facebook-icon twitter-icon google-icon instagram-iconJimer Tv

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Dolgu Enjeksiyonları

Derinin derinyapılarında bulunan ve kişiye gençlik, ferahlık ve parlaklık görünümünü veren bağ ve yağ dokusu yıllar içinde azalmaya başlar. Azalan hacimle birlikte yüzün bazı bölümlerinde derin çizgiler ve oluklar oluşur.

Elmacık kemiklerinin üzerinde yer alan ve bölgenin hacmini sağlayan dokularda azalma ve sarkma görülür. Dudaklarda incelme, hacim kaybı ve üst dudak kırışıklıkları belirgin hale gelir.

Dolguların yapısı

Deri altında bulunan bağ ve yağ dokusunun benzer yapılar le doldurulması işlemine dolgu enjeksiyonu adı verilir. Bu dolguların en çok bilineni hyalüronikasid olarak adlandırılan bir tür polisakkarittir. Hyalüronikasid insan vücudunda bulunan doğal bir yapıdır ve en önemli özelliği kendi ağırlığından ve hacminden daha fazla su tutabilme özelliğidir.İnsan dokusunda allerjik reaksiyon yaratma ihtimali yok denecek kadar azdır.Etkisini su tutma mekanizmasıyla gerçekleştirdiğinden doğal bir görünüm yaratır

Dolgular ve kalıcılık

Hyalüronikasid içeren dolguların kalıcılık süreleri 6-12 ay arasında değişmektdir. Daha derin yapıları doldurmak için kullanılan dolgularda kalıcılık süresi artarken ince çizgiler için kullanılan dolgularda kalıcılık süresi daha düşüktür.Uygulama yaklaşık 10 dk sürer.Dolguların bir kısmının içinde ağrı kesici maddeler de bulunur ve bu durum ağrı hissini minumuma indirir.

Son yıllarda gelişen teknolojilerin de ışığında hyalürpnik asid içeren dolgulara cildin beslenmesini sağlayan mezoterapi ilaçları da eklendi. ve yeni nesil dolgular oluşturuldu.Bu dolguların en büyük avantajları ince kırışıklıklarda cilde parlaklık etkisi de yaratmasıdır.Bu tür dolgulara Işık Dolgular adını vermekteyiz ve kliniğimizde de kullanmaktayız.

Dolguların Kullanım Alanları

Alın bölgesi kırışıklıkları ve kaş çizgileri
Dudak dolguları; hacim ve dolgunluk kazandırma
Üst ve alt dudak kırışıklıklarının azaltılması
Derin akne ve sivilce izlerinin yumuşatılması
Göz altı morluklarının tedavisi (torbalanmaların olmadığı durumlar)
Yanak bölgesi çizgileri giderme, parlaklık ve hacim kazandırma
Nazolabial çizgilerin tedavisi (Burun yan kenarı ve yanak arasındaki oluk)
Marionettelines (Ağız kenarlarından çeneye doğru uzanan ince çizgiler)
Elmacık kemiği ve çene kemiklerinde hacim oluşturma ve dolgunluk kazandırma

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.