facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Ayak Bakımı

MEDİKAL GENEL EL VE GENEL AYAK BAKIMININ ÖNEMİ

Günlük yaşamda çeşitli nedenlerle yıpranan el ve ayakların bakımı hem estetik açıdan hem de sağlık açısından büyük önem taşır.El ve ayaklar günlük hayatta karşılaşılan olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabilir,oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderilebilir.Medikal bakımlar ,el ve ayakların hem estetik hemde sağlığını korur..

GENEL EL BAKIMI

Eller,  yüzden sonra vücudun dış etkilere açık olan bölgelerinden biridir. Bu sebeple ellerin de belli periyotlarla yapılacak özel bakımlara ihtiyacı vardır. Hem estetik hem de hijyenik açıdan çok önemli olan el tırnakları pek çok hastalığın taşıyıcısı olur. Ellerin üzerinde parmak uçlarında ve avuç içlerinde oluşabilecek nasırlaşmalar ve keratinleşmeler  medikal el bakımında uygulanan özel yöntemlerle temizlenir.

GENEL AYAK BAKIMI

26 kemik 114 bağ 20 kastan oluşan vücudun tüm yükünü taşıyan ayakların bakımı insan sağlığı açısından büyük önem taşır. Gün boyu hareket halinde olan ayakların bakımı medikal olarak ayak sağlığı ile ilgilenen podiatri uzmanları tarafından yapılmalıdır.

Günlük hayatın ve sosyal hayatın getirdiği giyim tarzı en çok ayakları etkiliyor. Sert,dar,sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar tırnak batmalarına,nasırlara,deri ve tırnak mantarlarına neden olabiliyor. Yapılan araştırmalar ortalama her  100 kişiden 85 inde bir ayak problemi olduğunu gösteriyor. Zaman içinde değişime uğraşan ayaklarda kemik ve eklem deformasyonları gibi çeşitli ayak sorunları ortaya çıkarabiliyor. Ancak günümüzde ayaklar tüm bu olumsuzluklardan medikal bakımlar ile koruyabiliyor ve oluşan problemler  yine bu bakımlarla giderilebiliyor.

BAKIMDA YAPILACAK İŞLEMLER

  • Tırnaklar kesilir
  • Törpü işlemi yapılır
  • Özel freze uçları ile tırnak kenar geçişleri yapılır
  • Tırnak yüzeyi temizlenir ve parlatma işlemi yapılır
  • Ayaklarda tırnak batması veya nasırlı bölgeler varsa temizlenir
  • Topuklar ve tabanlarda bulunan sertleşmeler temizlenir
  • Peeling uygulama yapılır
  • Krem ve bakım ürünleri kullanılır ve işlem sonlandırılır.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.