facebook-icon twitter-icon google-icon instagram-iconJimer Tv

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Erken Doğum Risklerini Jimer İle AzaltabilirsinizErken doğum riskinin olduğu durumlarda yenidoğan yoğun bakım ünitesi gelişmiş bir merkezde doğum yaptırılması, bebek için hayati önem taşıyor… 

Özel Jimer Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır. Güncel bilgiler ışığında, modern tıbbi donanımıyla bebekleri kısa sürede ailelerine kavuşturmakta, ailelerin bilgilendirilmesinde ve eğitiminde gerekli kaynakları sağlamaktadır.

Enfeksiyona dikkat!

Vücut savunma fonksiyonları son derece zayıf olan prematüre bebeklerin enfeksiyonlardan korunabilmesi için bu bebeklere dokunmadan önce mutlaka el temizliği sağlanmalıdır. Yenidoğan ünitesinin kapalı devre mikrop tutucu filtreye sahip bir havalandırma sistemi ile havalandırılması ve el hijyeni enfeksiyonların önlenmesinin vazgeçilmez unsurlarıdır.

Anne karnında 37 haftasını doldurmadan doğan prematüre bebekler; iç organları tam olarak oluşmuş olmalarına rağmen henüz yeteri kadar olgunlaşmamışlardır. Erken doğum halinde; solunum yetmezliği sıkıntısı (akciğer hasarı), beyin içi kanamalar, kalp damar problemleri, bağırsak problemleri, körlük, sarılık, anemi (kansızlık), enfeksiyonlar ve beyin hasarına bağlı spastisite, prematüre bebeklerde en sık görülen sorunlar olarak bilinmektedir. Bebek yoğun bakım ünitesi iyi gelişmiş bir merkezde doğum yaptırılması bebeğin daha sonra yaşayabileceği bu tür sorunların azaltmasında önemli rol oynayacaktır.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.