facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Navigasyonlu Lazer Liposuction


Lazer enerjisi ve ışınları ile yağ hücre zarının geri dönüşümsüz olarak hasarlanması ve yağ hücrelerinin yok edilmesi için geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Lazerlipoliz estetik cerrahi uygulamalarında liposuction ameliyatına alternatif ve yeni bir prosedürdür. 2006 yılında FDA onayı almıştır. Vücuttan fazla yağları uzaklaştırırken cilt sıkılaşması da sağlayarak eşsiz bir tedavi seçeneği sunar.

LİPOCONTROL VE NAVİGASYONLU LAZER LİPOLİZ

Lazer liposuction işlemine yeni bir boyut kazandıran FDA onaylı sistem Amerika’da ve Avrupa’da en güvenilir lazer cihazı seçilmiştir. Sistem özel GPS benzeri kontrol sistemi ile lazer ışının yağ dokusunun içindeki hareketlerinin takip edilmesini ekrandan bölgeye iletilen enerji miktarının kontrolünü ve izlenmesini sağlamakta. Ekrandan uygulama bölgesinin takip edilebilmesi sayesinde lazer ile atlama yapılmaksızın bütün bölgenin mükemmel düzgün taranmasını sağlıyor. Her yerde istenilen enerjiye ulaşılmasını sağlayıp düzenli ve mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Lazer lipoliz uygulama prosedürü

Lazer lipoliz bölgesel uyuşturma ile de yapılabilen ve birçok durumda genel anestezi gerektirmeyen bir uygulamadır. 1 mm lik küçük kesilerden ve çok ince fiberoptik yapıdaki lazer kanülleri ile yapılır. Fiberoptik yapıdaki bu kanüller deri altındaki yağ hücrelerini parçalar ve vücuttan hızlı bir şekilde uzaklaştırır. Lazer ışınları sadece yağ hücrelerini hedefler , diğer organ ve dokulara zarar vermez. Parçalanan yağ hücreleri yine ince kanüller ile dışarı alınabilir fakat sınırlı alanlara yapılan uygulamalarda yağların dışarı alınmasına gerek kalmaz çünkü dolaşım sistemi parçalanan yağları bölgeden uzaklaştırmaktadır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Lazer Liposuction genel olarak bacak, bel, kalça, sırt, kollar, yüz bölgesi (gıdı) ve göbek bölgesinde uygulanabilir.Diğer bir anlamda, selülit ve lokal yağlanmaların görüldüğü tüm bölgelere müdahale etme şansıverir.Kullanılan başlıklar genellikle 1 mm lik ince fiberoptik kanüllerdir.Lazerlipoliz için ideal hastalar,
normal vücut ağırlığına sahip olup sadece belirli bölgelerinde yağ birikimleri olan hastalardır.Uygulamalarda cilt elastikiyeti de önem kazanmaktadır.Sistem cilt sıkılaşması yapsa da, gevşek ve sarkık cilt yapısına sahip bölgelerde uygulama önerilmez.

LazerLipoliz (Lazer Liposuction) Avantajları
  • Narkoza gerek duyulmaz.
  • Lokal anestezi veya bölgesel anestezi ile yapılabilir
  • Yağ alma vecilt sıkılaştırma kombine tedavileri yapılabilir.
  • Kısa iyileşme süresi
  • Klasik liposuctionda görülen morluklara daha az rastlanır
  • Korse giyme süresi daha kısadır.
  • Şişlik ve ağrı şikayetleri daha az görülür.
  • Lazer lipoliz ve selülit
Selülit tedavilerinde günümüzde ameliyatsız ve cerrahi gibi birden fazla yöntem mevcuttur.Ameliyatsız yöntemlerin başında radyofrekans tedavisi gelmektedir.Radyofrekans ile selülit görünümünü en aza indirmek mümkün olsa da birden çok seans gerektirir.

Selülitin cerrahi tedavisinde liposuction ve lipoliz yöntemleri kombine edilebilmektedir. Deri ve deri altı dokular birbirine bağlayan ve selülit görünümüne sebep olan bu bağların yok edilebilmesi için işlemin ince kanüller ile ve yüzeysel yapılması gerekmektedir.
 

Navigasyonlu Lazer Liposuction

Liposuction Fiyat Talebi

CAPTCHA

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.