facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Kılcal Damar ve Varis Tedavisi

Son yıllarda gelişen teknolojiler ile birlikte lazer tedavileri çok büyük aşama kaydetmiştir. Günümüzde lazerler pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır. Yeni nesil lazerler soğutma sistemleri ile çalışır, böylece deriye hasar vermeden damarsal lezyonların tedavisi mümkün olur. Lazer tedavisinin en önemli özelliği hızlı ve ağrısız olmasıdır. Bu bakımdan iyileşme süresi gerektirmez.

Kliniğimizde kılcal damar ve varis tedavisinde FDA onaylı 3 ayrı lazer sistemi kullanılmaktadır. Böylece burun kanatlarındaki ince damarlardan bacak bölgesinde geniş damarlara kadar geniş bir tedavi seçeneği sunulmaktadır.

Uygulama Alanları

1-Yüz bölgesi damarları
Yaşla birlikte burun kanatlarında ortaya çıkan ince damarlar veya yüz bölgesinde yer alan damarsal yapılar bu duruma örnektir.
2-Bacak ve Uyluk Bölgesi Varisleri:
Toplardamarların kapak yapının bozulması sonucu genişlemiş hale gelmesine varis denir
Kadınlarda gebelik dönemi ve adet zamanlarında şikayetler artar.Varisler kadınlarda erkeklere göre 2-3 kat daha sık ortaya çıkar ve genetik geçişli durumlar da olabilir. Tüm yetişkinlerin %20 sinde varislere rastlanır.

Genç yaştaki hastaların birçoğunda kapak hastalığına rastlanmaz fakat yüzeysel seyreden bazı venler nedeniyle damarlar görünür hale gelir. Bacak yan yüzleri, ayak bileği seviyesi ve diz arkası en sık etkilenen bölgelerdir. Bu kan birikimi de cilt dışından mavi, mor ya da kırmızı olarak görünür ve kişiyi rahatsız eder. Devamlı ortaya çıkan baskı ile bacaklarda ağrı, şişlik ve kramplar görülebilir.

3-Damarsal Kitleler: Bazı kişilerde özellikle kollarda ve yüz bölgesinde kırmızı noktalanmalar şeklinde anjiyom adı verilen damar kitleleri olabilir. Damarsal kitleler bazı durumlarda doğuştan mevcut bir hastalığın belirtisi olarak da oluşabilir. Bütün bu lezyonların tedavisinde lazer başarıyla kullanılır. Tedavi Protokolü

Varislerin nedenini tespit etmek için pek çok yöntem kullanılır. Fizik muayene ve doppler ultrasonografi bunlardan bazılarıdır. Tedaviler, varislerin yaygınlığı, genişliği ve damar kapakçıklarının durumuna göre değişkenlik gösterir. Damar ve kapak yetmezliği olanlarda cerrahi yöntemler ve skleroterapi uygulanabilir. Orta büyüklükteki damarlarda lazer tedavileri ve skleroterapi kombine edilebilir. Çok ince damarlarda lazer yöntemi tercih edilmektedir.

Kliniğimizde lazerle varis tedavisi FDA onaylı 3 ayrı lazer ışını kullanılarak yapılmaktadır. Bu bakımdan 3-4 mm ye kadar olan tüm damarsal lezyonlar tedavi edilebilmektedir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.