facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Mikro Lazer Peel

Mikro lazer peeling, 2940 nm Er:Yag lazeri kullanan FDA onaylı bir lazerle cilt yenileme ve soyma işlemidir. Er:Yag ışını CO2 lazerlere göre yaklaşık 10 kat daha fazla su tutma özelliğine sahiptir. Bu bakımdan ciltte ısı hasarı oluşturmaz ve istenilen derinlikteki tedaviyi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Yöntemin en önemli avantajı diğer lazerle yüz yenileme işlemlerine göre iyileşme süresinin çok kısa olmasıdır.

Mikro lazer peel ile derinin üst tabakaları kontrollü olarak soyulabilir ve hasarlanmış deri yüzeyi ortadan kaldırılarak cilt daha genç, parlak ve pürüzsüz hale gelir.

Mikro Lazer peel uygulama alanları

Orta yaş kırışıklıklarının tedavisi

Dudak üstü ve göz çevresi kırışıklıklarının tedavisi

Tüm cilt lekelerinin tedavisi

Cilt düzensizlerinin ortadan kaldırılması

Gözenek küçültme ve sıkılaştırma tedavisi

Benler, siğiller,lekeler ve çiller gibi iyi huylu kitlelerin lazerle tedavisi

Akne izlerinin tedavisi

Ameliyat ve yara izlerinin tedavisi

Tedavi protokolü

Jimer Hastanesi Estetik ve Lazer Merkezinde, mikro lazer peeling işlemi öncesi ayrıntılı bir cilt muayenesi yapılarak cilt tipi, kalitesi, kırışıklık noktaları ve renk düzensizlikleri ortaya konulur. Tedavi öncesinde bazı hastalarımıza tedaviye hazırlamak için günlük bakım kremleri önerilebilir. Tedavi öncesi ve sonrasında güneşe maruz kalmamak ve solaryuma girmemek gerekir.

Mikro lazer peel, beraberinde soğutma sistemleri ile çalışan bir sistemdir. Bu bakımdan tedavi sırasında ağrı duyusuna pek rastlanmaz.

Mikro lazer peel uygulaması diğer lazerle yüz gençleştirme işlemleri ile kombine edilebilir. Derin akne izleri olan kişilerde fraksiyonel lazer uygulamaları tedaviye eklenebilir.

İşlem yaklaşık 45 dk kadar sürer. İşlem sonrası 3-5 gün olacak şekilde bir kızarıklık oluşabilir. Mikro lazer peel işlemi yurt dışında hafta sonu lazer peeling (weekend peel) tedavisi olarak bilinmektedir. Bunun en büyük sebebi iyileşme süresinin diğer lazerli sistemlere göre daha kısa olmasıdır.

Mikrolazer peel: Mikrolazer peel bir anlamda lazerle cilt soyma işlemidir. Derinin üst tabakaları kontrollü bir şekilde çok ince tabakalar halinde soyulabilir. Lekelerle beraber cilt düzensizlikleri ve kırışıklık tedavisi de yapılabilmektedir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.