facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Menü

Destekleyici Ortodonti

Ortodontik tedavi, protetik tedaviye hazırlık ve destek olmak amacıyla uygulanabilir. Diş çekimleri sonrasında diğer dişler, çekim boşluklarına doğru eğilebilirler. Eğilme miktarı, belli seviyeden fazla olursa, çekim boşluklarının protez uygulamasıyla tedavi edilmesi imkansız hale gelebilir. Bu durumda, uygulanacak olan ortodontik tedavi ile, diş köklerinin düzgün hale getirilmesi mümkündür. Protezi taşıyacak olan dişler, bir binayı taşıyacak olan temele benzetilirse, ortodontik tedavinin amacı, binanın temelini düzeltmek olarak tanımlanabilir. Diş köklerinin düzgün olması, yapılacak olan restorasyonların başarısını artıracak, ve destek dişlerin sağlığını da olumlu yönde etkileyecektir.

Çekim boşluklarının tedavisinde, implant uygulaması da oldukça sık kullanılan bir tekniktir. İmplant uygulanabilmesi için, çekim boşluğuna komşu dişlerin kökleri paralel durumda olmalıdır. Gereken durumlarda ortodontik tedavi ile köklerin paralelliği sağlanarak implant uygulanabilir. Ortodontik tedavinin bir başka uygulanma amacı, dişeti sorunlarının ortaya çıkmasını engellemek, oluşmuş olan dişeti hastalığının tedavisini de edilmesini kolaylaştırmaktır. Dişeti hastalıkları ülkemizde oldukça yaygın olarak görülmekte, ve neredeyse tüm insanlar ömrünün bir safhasında dişeti sorunları yaşamaktadır. Dişeti hastalıklarının ortaya çıkmasındaki en büyük etken, ağız hijyeninin yeterli olarak sağlanamamasıdır. Diş çapraşıklıkları, yiyecek artıklarının birikmesi için uygun yerler oluşmasını kolaylaştırması yanında, diş fırçalamasını da zorlaştırması sebebiyle çapraşıklıkların düzeltilmesi, dişeti tedavisinin etkinliği ve kalıcılığı açısından çok önemlidir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.