facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Menü

Ortodonti nedir?

Ortodonti, çapraşık dişlerin, hareketli veya sabit aygıtlar kullanılarak ideal bir diş dizisi haline getirilmesi, aynı zamanda iskeletsel bozuklukların, büyüme yönlendirmesi yapılarak düzeltilmesi ile ilgilenen dişhekimliği dalıdır. Ortodontik tedavinin temeli, dişlerin, uygun kuvvetler uygulanarak kemik içinde hareket ettirilmesi, ve gerekirse yumuşak dokuların ve kemik yapıların, büyüme yönlendirmesi yoluyla ideal ilişkilerinin sağlanması esasına dayanır. Ortodontik tedavi sırasında, dişlerin bütünlüğü bozulmaz, kaplamalar, dolgular gibi işlemler yapılmaz. Bu yönüyle tamamen doğal ve uzun vadeli bir tedavi şeklidir. Ortodontik tedavi, halk arasında 'diş teli' ya da 'damaklık'  olarak adlandırılan aygıtlarla düzeltilir. Bu aygıtlar sabit ya da takıp çıkartılır biçimde olabilir. Sabit ya da hareketli apareyler, porselen, metal, dişin iç yüzüne takılan, ağız dışından destek alan çeşitleri olmak üzere bir çok kombinasyonda kullanılabilir

Ortodontik tedavi kimler için gereklidir?

Dişlerinizin görünüşünden memnun değilsiniz. Dişleriniz sağlam olmasına rağmen çapraşıklıklar kötü bir görünüme sebep oluyor, ve ne kadar fırçalarsanız fırçalayın yeterli hijyeni sağlayamıyorsunuz. Bu durum sağlığınız açısından sorun olmasının yanında, sosyal yaşantınızı da olumsuz etkiliyor. Dişlerinizin düzeltilmesini istiyor, bunun yanında kalıcı, ve dişlerinize zarar vermeyecek bir tedavi şekli arıyorsanız ve artık daha güvenle gülmek istiyorsanız, ortodontik tedavi için iyi bir adaysınız demektir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.