facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Menü

Ortodontik Tedavi Hangi Yaşta Olunur?

Amerikan ortodonti derneğinin önerisi, tüm çocukların, 6-7   yaşlarında ortodonti uzmanı tarafından kontrol edilmesi yönündedir. Bu aşamada, ileride ortaya çıkabilecek sorunlar teşhis edilmiş olur. Ortodontik sorunlar, çok acil değilse, tüm daimi dişlerin sürmesine kadar ertelenebilir. Bunun amacı, çocukların, kullanılan apareyleri daha kolay tolere edebilmesi ve temizliklerini yapabilmesini sağlamaktır. Bununla birlikte, bazı iskeletsel sorunlarda, olabildiğince erken müdahale etmek (8-9 yaşlarında), sorunun büyüme gelişme ile tolere edilmesi açısından önemlidir. 

Erişkin yaşta tedavi olmak isteyen hastalarda yaş artık bir faktör değildir. Dişsel bozukluklar her yaşta tedavi edilebilirler. Ortodontik bozukluklara iskeletsel sorunlar da eşlik ediyorsa ve hastanın çenelerindeki bozukluklar dişarıdan da belli oluyorsa, hastada ortognatik cerrahi uygulanabilir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.