facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Menü

Tedavi sonrasında

Ortodontik tedavi ile, dişler istenen konumlarına getirildikten sonra, ortodontik tedavi sona erdirilir. Aktif ortodontik tedavinin bitmesiyle birlikte dişler üzerindeki braketler çıkartılır ve diş yüzeyleri temizlenir. Ortodontik tedavi sonucunda ulaşılan sonucun korunması, tedavinin kendisi kadar önemlidir. Yaşam boyunca dişler üzerine gelen çiğneme kuvvetleri, ısırma alışkanlıkları, yanak ve dil baskısı gibi olumsuz kuvvetler, dişlerimizin tekrar bozulmasına sebep olabilir. Dişlerin, eski durumuna gelmelerine “nüks” denir. Ortodontistiniz, nüksün engellenmesi amacıyla bazı tedbirler alacaktır. Bu amaçla sabit ya da hareketli koruyucular kullanılır. 

Sabit koruyucular, genellikle alt çenede kullanılırlar. Bu amaçla özel olarak üretilmiş, dışarıdan görülmeyecek ince bir tel, ön dişlerin iç yüzeylerine, dişleri birbirlerine sabitleyecek şekilde yapıştırılır. Bu koruyucular, konuşmanızı ve diş fırçalamanızı etkilemezler. 

Hareketli koruyucular, ince ve şeffaf malzemelerden, dişlerinizin kalıbı alınarak yapılır. Bu koruyucular dışardan görülmezler, ve istenen zamana çıkartılabilirler. İki tür koruyucudan hangisinin size uygun olduğuna ve ne kadar süre takılacağına ortodontistiniz tarafından karar verilecektir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.