facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Menü

Diş eksikliklerinin tamamlanması

Hareketli Protezler: Bunlar istendiğinde hasta tarafından çıkarılıp temizlendikten sonra tekrar ağıza yerleştirilebilen protezlerdir. Hareketli protezler genellikle birçok diş yada tüm dişler eksik olduğunda kullanılırlar.

Normalde bir diş çekiminden sonra birkaç hafta beklenmesi gerekir. Böylece protezin yapılacağı bölgede kemik ve dişetinin iyileşmesine fırsat verilmiş olur.

Ancak bazı durumlarda hemen diş çekimin takiben boşluğun doldurulması gerekebilir. Bu şekide yapılan protezler geçicidir ve 6 ay içinde değiştirilmelidir.

Hareketli protezler eksik dişlerin tamamlanması için en ucuz yoldur.

Köprüler: Sabit yapay dişlerdir. Hasta tarafından çıkartılamazlar. Köprüler ancak bir kaç diş eksikse ve boşluğun her iki yanında yapay dişlere destek olacak sağlıklı doğal dişler olduğunda yapılabilir.

İmplantlar: Eksik dişlerin tamamlanması konusunda diş hekimliği teknolojisinde ulaşılan son noktadır. İmplant kemik içinde açılan bir yuvaya yerleştirilen ce diş kökünü taklit eden bir aygıttır. Cerrahi bir işlemle kemikteki yuvaya implantın yerleştirilmesinden sonra 4-6 ay kadar implant çevresindeki kemiğin iyileşmesi beklenir. Bunun ardından yapay diş implant üstüne yerleştirilir.

İmplantlar cerrahi işlem, daha çok zaman ve yeni teknoloji gerektirdikleri için diş eksikliklerinin giderilmesinin en pahalı yöntemidir.

Tüm bu metodların avantajları ve dezavantajları vardır. Diş hekiminiz hangi yöntemin size en uygun olduğuna karar verebilmeniz için en büyük yardımcınızdır.

Hareketli Protezlerde Metal Kancaların Görünmesi Önlenebilir mi?

Hareketli protezlerde protezin ağızdaki doğal dişlere tutunması için kullanılan metal kancalara "Kroşe" denir. Bir çok insan ağızlarında bu metallerin görünmesinden rahatsızlık duyar. Ancak gelişen diş hekimliği teknolojisi bize bu konuda çok daha estetik bir çözüm sunmaktadır. "Hassas Tutucu"lar yada ateleskop kronlar kullanılarak dişlere tutunması sağlanırken metal kroşe görüntüsünün estetiği bozması da önlenir.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.