facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Saç Ekimi


Kadın ve erkekte gözlenen saç kaybının nedenleri farklılık göstermektedir.

Erkeklerdeki saç kaybının başlıca nedeni genetikken, kadınlarda gözlenen saç kaybının nedenleri; hormonal değişiklikler, tiroid sorunları gibi bazı hastalıklar,  kansızlık, demir başta olmak üzere mineral eksiklikleri, stres, travmalar olabilmektedir.

Saç kaybının tedavisi, sorunun kaynağına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazen altta yatan hastalığın tedavi edilmesi, vücutta eksik olan minerallerin ya da vitaminlerin yerine konulması saç kaybını durdurabilmektedir. Bazı durumlarda ise tek çözüm saç ekimidir.

Saç ekimi; donör bölge olarak adlandırılan bölgedeki greftlerin, saç kaybının yaşandığı bölgelere stratejik olarak nakil edilmesi olarak tanımlanabilir.

Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler;

Saç ekimi sonunda görünüşünüz ciddi ölçüde değişir ve iyileşir. Bu sayede kendinize olan güveninizde artış olabilir. Ancak sonuçlar her zaman idealinizdeki gibi de olmayabilmektedir. Beklediğiniz başarılı sonuçların elde edilebilmesi için; doğru yerde doğru hekimlerin elinde olduğunuzdan emin olmanız, ameliyat öncesi beklentilerinizi doktorunuza tam olarak anlatmanız, doktorunuzun saç ekimi sonrası elde edilecek sonuçları net olarak gözünüzde canlandırmanızı  sağlayabilmesi ve bu konuda doktorunuzun gerçekçi ve  olabildiğince net cevaplar vermesi önemlidir.

Saç ekimi düşünen kişilerin donör (verici) alan olarak kullanılmak üzere kafalarının arka ve yan taraflarında sağlıklı saçların olması gerekmektedir. Saç yapısı, rengi, sertlik derecesi, dalgalı olması gibi diğer faktörler de yapılacak saç ekiminin sonucunu etkilemektedir.

Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve ameliyathanede bu konuda tecrübeli ve eğitimli doktor tarafından gerçekleştirildiği takdirde güvenli bir girişimdir.   

Saç ekimi ameliyatı nasıl yapılır?

Saç ekiminde; donör (verici) alandan puch (panç) denilen aletler aracılığı ile greft adı verilen tekli ikili üçlü ya da dörtlü saç kökü içeren yapılar,  saçsız olan bölgelere nakledilir.

Saç ekiminde greftlerin doğru toplanması kadar, stratejik yerlere ve doğru yönler verilerek ekim yapılması da oldukça önemlidir.

Saç ekimi oldukça meşakkatli ve dikkat isteyen bir girişimdir.

Ancak bu sayede sonuçlar başarılı ve doğal olabilmektedir.

Saç ekimi genellikle kendinizi daha rahat ve konforlu hissetmeniz için sedasyon altında lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilir. Bu nedenle ağrı duymazsınız. Bazı durumlarda ise genel anestezi de kullanılabilmektedir.

Saç derisinin sağlıklı şekilde beslenmesini sağlamak için ilk seferinde greftler bir inç in 1/8 i kadar aralıklarla yerleştirilir. Daha sonraki aşamalarda bu aradaki alanlar doldurulur. Doktorunuz donör (verici) alanın zarar görmemesi için greftleri alırken büyük bir titizlikle alır ve yerleştirirken de saçların doğal büyüme yönüne uygun olarak yerleştirir.

Ekim işlemi tamamlandıktan sonra saç derisi temizlenir ve temiz gaz örtülerle örtülür. (Sadece donör alan bandajlanır, ekim yapılan alana greftlerin zarar görmemesi için dokunulmaz)

İstenen sonuçların elde edilmesi için bazen tek seans bazen de çoklu seanslar gerekebilmektedir.

Bu tamamen hastanın anatomisine, sorunun büyüklüğüne bağlıdır.

Saç Ekimi Fiyat Talebi

CAPTCHA

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.