facebook-icon twitter-icon instagram-icon

444 45 67

0224 470 22 22 - 0224 470 33 33
Özlüce 0224 414 01 11

Tırnak BatmasıTırnak batması genellikle baş tırnaklarda oluşur. Tırnak büyürken yan kısımlardan derinin içine doğru batma eğilimi görülür. Bu esnada tırnak eti dokusunda şişme, kızarıklık oluşur ve doku tırnak üzerine ilerlemeye başlar.

Bazen tırnak uç kısımları yan taraflardan deriye batar ve yabancı bir cisim gibi reaksiyon başlatırlar, batma bölgesinde kanama olabilir veya enfeksiyon gelişip iltihap gelişebilir tedavi edilmediğinde ise iltihap ilerler ve ayakkabı giymek yürümek daha zor bir hale gelir.

Tırnak batması birçok sebepten oluşabilir en sık nedenlerden biri yanlış tırnak kesimidir. Tırnakları çok derin kesmek ya da köşeleri içeride kalacak şekilde kıvrık kesmek tırnağın batarak uzamasına neden olacaktır.

Tırnak batmasında ki diğer sebepler ise:
Çok dar ya da sivri burun ayakkabı giymek
Parmağa ya da tırnak üzerine darbe almak ( çarpmak,ya da üstüne bir şey düşürmek gibi)
Mantar enfeksiyonu
Kilo
Ayak terlemesi
Gebelik ve doğum sonrası Bazı hastalıklar (şeker hastası,romatoid artrit,gut gibi )

Tırnak batmaların da tırnak çekme işlemi kesinlikle çok yanlış bir yöntemdir. Bant uygulamaları ve tel uygulamaları yapılarak ağrısız,acısız ve kanama olmadan bir tedavi süreci geçirerek uyulama sonrası günlük sosyal hayatınıza devam edebilirsin.

Özel Jimer Hastanesi

Özel Jimer Hastanesi olarak ’’Sağlığa dair herşey’’ sloganıyla hedefimiz, sadece ilimizde değil bölgemizde referans hastane olarak konumlanmaktır. Siz değerli hastalarımızın memnuniyeti, bu hedefimize ilerlemekte en belirleyici motivasyon kaynağı olacaktır.