Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, vücudumuzun en büyük organı olan derinin örttüğü  yapıların yeniden yapılandırılması, deformitelerin şekillendirilmesi ve her türlü estetik girişimi kapsayan bir cerrahi disiplindir.Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi, vücudumuzun en büyük organı olan derinin örttüğü  yapıların yeniden yapılandırılması, deformitelerin şekillendirilmesi ve her türlü estetik girişimi kapsayan bir cerrahi disiplindir.Estetik cerrahi plastik cerrahinin belkide en popüler yönüdür.  Genel görüşün aksine uygulanan tedavilerin  büyük kısmını estetik cerrahi dışında rekonstüktif cerrahi, kraniyofasiyal cerrahi, el cerrahisi, mikrocerrahi ve yanık tedavisi oluşturmaktadır.

Özel Jimer Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahiye ait işlemlerin tamamına yakını uygulanmaktadır.

(Bursa Estetik, Meme Büyütme, Liposuction)

Soğuk Lipoliz Clatuu 360

 

Soğuk Lipoliz Nedir? 

 

Soğuk Lipoliz, yağ hücrelerini yüksek derecede soğukla ve vakumlama yaparak parçalayarak öldüren bölgesel incelme işlemidir.

Bölgesel yağlara, Soğuk Lipoliz uygulaması ile tek seansta ve ortalama 1 saatte veda edebilirsiniz. Soğuk Lipoliz cihazı, üst düzey teknolojisi ve sağladığı fayda sebebiyle en modern ve etkili bölgesel zayıflama işlemlerinden biridir. Soğuk Lipoliz uygulaması yağ yakımı ve kilo vermek için ameliyat olmak istemeyenlere cerrahi operasyona ihtiyaç olmadan bölgesel yağlanmaları tedavi etmeye olanak sağlar.

Soğuk Lipoliz Uygulaması 

Soğuk Lipoliz cihazı iki büyük vakum başlık ile bir küçük vakum başlıktan oluşur. Küçük başlık kol ya da gıdı gibi daha dar çalışma alanlarında kullanmak içindir. Karın, göbek, basen, bel bölgesinde iki vakum başlık aynı anda kullanılır.


Soğuk Lipoliz Clatuu 360 Hangi Bölgelerde Kullanılır?

 • ÇENE ALTI
 • KOLTUK ALTI
 • KOLLAR
 • SÜTYEN HATTI
 • KARIN BÖLGESİ
 • ÜST BEL BÖLGESİ
 • YAN BEL BÖLGESİ
 • KALÇA ALTI
 • İÇ BACAK
 • DİZLER

Neden Tercih Etmeliyim?

Bölgesel yağ alma cerrahi operasyonlarından sonra bile yağın alındığı bölgede oluşan doku boşluğundan dolayı ciltte sarkmalar meydana gelebilir. Fakat Soğuk Lipoliz yağ hücrelerini parçalarken derinin sıkılaşmasını sağlayan bir uygulamadır. 

Ayrıca;

 • Neştersiz, kesiksiz, ameliyatsız bir yöntemdir.
 • Anestezi uygulanmaz.
 • İyileşme dönemlerine gereksinim duyulmaz.
 • Acısız, kanamasız ve yarasız bir tedavidir.
 • Sosyal ya da iş hayatınıza ara vermeniz gerekmez.
 • Ameliyathane ve hastane maliyetleri ile karşılaştırıldığında soğuk lipoliz fiyatları genelde daha uygundur.

Soğuk Lipoliz Clatuu 360 Kaç Seans Uygulanır?

 • Soğuk Lipoliz işlemini genellikle 1 seans uygulamak yeterlidir.
 • Etkinliği 4-12 hafta boyunca devam eder. İhtiyaç duyulduğunda aynı bölgeye 2. seans uygulanabilir.
 • Uygulama süresi 1 saat civarındadır.

Soğuk Lipoliz Clatuu 360 Kimler İçin Uygundur?

 • Soğuk Lipoliz Clatuu 360; sporla, egzersizle erimeyen bölgesel yağlanmaları olan, yani sırt, karın, basen, yan simitler, kollar, sırtta sutyen altları, göğüs altındaki kıvrımlar gibi bölgelerde yağlanma olan kişiler için uygundur.
 • Bölgesel yağlanma sorununda ilaç ya da kimyasal madde kullanmadan, cerrahi bir müdahale olmadan incelmek isteyen kişiler Soğuk Lipoliz Clatuu 360 yöntemini tercih edebilirler.
 • Bölgesel olarak birikmiş olan yağlarından kurtulmak için bir kaç saatten fazla zaman ayırmak istemeyen ve tüm bunları doğal görünümünü bozmadan yapmak isteyen kişiler Soğuk Lipoliz Clatuu 360 yöntemini tercih edebilirler.

Navigasyonlu Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer liposuction, basitçe lazer enejisinin kullanımı ile  yağ hücrelerinin emilerek vücuttan alınmadan önce eritilmesidir.  Vücuttan fazla yağların uzaklaştırılması sağlamasının yanında  cilt sıkılaşmasına da katkı sağlamaktadır. . Navigasyonlu lazer liposuction yönteminin  normal liposuction yönteminden  farkı ince fiberoptik kanülleri ile yağ dokuya iletilen lazer enerjisinin özel GPS sistemi ile tüm bölgeye eşit uygulanıp uygulanmadığı takip edilebilmesidir. Böylelikle daha düzgün bir görünüm sağlanmakta ve normal liposuction sonrasında görülen ciltte dalgalanma, düzensizlik, tümsek veya çukur görünüm olasılığının en aza indirilmesidir..Lazer liposuction,basitçe lazer enejisinin kullanımı ile  yağ hücrelerinin emilerek vücuttan alınmadan önce eritilmesidir.  Vücuttan fazla yağların uzaklaştırılması sağlamasının yanında  cilt sıkılaşmasına da katkı sağlamaktadır. . Navigasyonlu lazer liposuction yönteminin  normal liposuction yönteminden  farkı ince fiberoptik kanülleri ile yağ dokuya iletilen lazer enerjisinin özel GPS sistemi ile tüm bölgeye eşit uygulanıp uygulanmadığı takip edilebilmesidir. Böylelikle daha düzgün bir görünüm sağlanmakta ve normal liposuction sonrasında görülen ciltte dalgalanma, düzensizlik, tümsek veya çukur görünüm olasılığının en aza indirilmesidir..

Kimler Yaptırabilir?

İdeal kiloda olup diyet ve spora rağmen bölgesel fazlalıkları olan kişiler en ideal hasta grubunu oluşturmakla beraber bölgesel yağlanması olan hastalarda da uygulanır. Akılda tutulması gereken en önemli şey ie liposuction yönteminin bir kilo verme yöntemi olmadığıdır. Dirençli bölgesel kiloya belli derecede eşlik eden cilt sarkması mevcut ise aynı seansta lazer enerjisinin cildi sıkılaştırma etkisi nedeniyle bu sorun da giderilmektedir.İdeal kiloda olup diyet ve spora rağmen bölgesel fazlalıkları olan kişiler en ideal hasta grubunu oluşturmakla beraber bölgesel yağlanması olan hastalarda da uygulanır. Akılda tutulması gereken en önemli şey ie liposuction yönteminin bir kilo verme yöntemi olmadığıdır. Dirençli bölgesel kiloya belli derecede eşlik eden cilt sarkması mevcut ise aynı seansta lazer enerjisinin cildi sıkılaştırma etkisi nedeniyle bu sorun da giderilmektedir.

Ameliyathande Mi Muaynehanede Mi Yapılmalı?

Lazer liposuction  işlemi hastane koşullarında ve steril ameliyathane ortamında yapılmadır. İşlem genel anestezi (bölgesel uyuşturma) veya sedayon (damar yolundan ilaç verilerek uyutma) ile gerçekleştirilir.

Hangi Bölgelere Yapılmaktadır?

Karın, bel, çene altı, üst kol iç kısımlar, basen, bacak ve diz iç kısımlar en sık uygulanan bölgelerdir. Bunların dışında erkekte meme büyümesi olarak tanımlanan jinekomasti, karın germe veya meme küçültme ameliyatlarında yardımcı olarak kullanılabilmektedir.

Ne Zaman Yapılmalı?

Keskin sınırları yoktur. Kış aylarında ameliyat sonrası süreç daha konforlu yaşanmasına rağmen sosyal sebeplerle bahar ve yaz başlangıcında daha çok talep edilmektedir.

Nasıl Yapılır?

İşlem öncesinde yağ fazlalığın olduğu bölgeler işaretlenir. Ameliyat sırası ve sonrasında ağrı ve kanamanın engellenmesi için özel bir sıvı bileşimi bölgeye verilir. Sıvının verilebilmesi için belirlenen alanlara 1-2mmlik mini kesiler yapılır. . Ardından aynı kesi yerlerinden lazer fiberoptik kanüller (liposuction uçları) girilerek belirlenen yağ dokular lazer enerjisi ile eritilir. Navisgasyonlu lazer liposuction bize ekrandan ne kadar enerji verdiğimizi ve yağ dokunun ne ölçüde eridiğini göstermekdir. Yağ dokunun yeteri kadar eritilmesi sonrasında vakum yardımı ile bu yağ vücut dışına çıkarılır.

Lazer Işını Damar Ve Sinirlere Zarar Verir Mi?

Kullanılan lazer ışını yağ dokuya özgü olduğu için sinir, damar gibi diğer dokulara zarar vermez ve ciltte yanığa neden olmaz.

Ameliyat Sonrası Hastanede Kalacakmıyım?

Ameliyat sonrasında yapılan işlemin büyüklüğüne ve anestezi tipine göre hastanede kalıp kalmayacağınıza karar verilir. Bölgesel anestezi ile sınırlı alana yapılan işlemler sonrası aynı gün içerisinde taburcu edilebilirsiniz. Ancak genel aneztesi almış ve geniş alan çalışılmış ise 1 gece hastanede kalınmaktadır.

Ameliyat Sonrası Süreç Nedir?

Ameliyat sonrasında 4 hafta kadar korse kullanmanız gerekmektedir. Ameliyattan sonra ilk 24 saat uzun ara sonrasında spor yapılmış gibi vücutta hafif ağrı olabilir. 24 -48 saat sonra bu ağrılar belirgin şekilde azalmaktadır. İşlem yapılan bölgelerde hafif morluklar olabilir, bunlar 1 hafta içerisinde geçmektedir. İlk 1-2 hafta işlem yapılan bölgede şişlik olmaktadır.6-8 hafta da bu şişlikler belirgin şekilde azalır. 3-6. aylarda ciltteki sıkılaşma belirginleşmeye başlamaktadır. Ameliyattan 2-3 gün sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.Ameliyat sonrasında 4 hafta kadar korse kullanmanız gerekmektedir. Ameliyattan sonra ilk 24 saat uzun ara sonrasında spor yapılmış gibi vücutta hafif ağrı olabilir. 24 -48 saat sonra bu ağrılar belirgin şekilde azalmaktadır. İşlem yapılan bölgelerde hafif morluklar olabilir, bunlar 1 hafta içerisinde geçmektedir. İlk 1-2 hafta işlem yapılan bölgede şişlik olmaktadır.6-8 hafta da bu şişlikler belirgin şekilde azalır. 3-6. aylarda ciltteki sıkılaşma belirginleşmeye başlamaktadır. Ameliyattan 2-3 gün sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz.

(Liposuction, Meme Büyütme, Bursa Estetik)

Smartxide², dokularda yeni kolajen üretiminin uyarılmasına özel etkisi ile cilt kusurlarını düzeltir, kırışıklıklar ve sarkmalarda olduğu gibi yaşlanmanın etkilerine karşı savaşır. Ayrıca şimdiye kadar boyun, dekolte ve periokuler alan (göz çevresi) gibi tedavi edilemeyen bölgeler olarak görülen alanlar için de uygundur.Smartxide², dokularda yeni kolajen üretiminin uyarılmasına özel etkisi ile cilt kusurlarını düzeltir, kırışıklıklar ve sarkmalarda olduğu gibi yaşlanmanın etkilerine karşı savaşır. Ayrıca şimdiye kadar boyun, dekolte ve periokuler alan (göz çevresi) gibi tedavi edilemeyen bölgeler olarak görülen alanlar için de uygundur.
DEKA, gelişmiş lazer sistemleri gelişiminde dünya lideri, otuz yıllık bilgi birikimini, Smartxide² teknolojisini geliştirilmek için bir araya getirdi. Özel PSD®(PulseShape Design – Darbe Şekli Tasarımı) teknolojisi olan CO2 lazer ve Diyot lazer ile zenginleştirilmiş bu lazer dermatolojik uygulamalarda daha önce ulaşılmamış bir başarı sağlar. Terapötik etki, minimum termal zarar ve hastalar için aşırı hızlı yenilenme süreleri ile uygulamayı kontrol etmede maksimum güvenirlilik sağlayarak yüzeydeki dokulara ve daha derindeki bölgelere seçici bir biçimde olarak ulaşır. DEKA, süregelen inovasyon arayışında, yeni bir multidisipliner, öncü bir lazer sistemine zemin hazırlamıştır.

Genital bölgesindeki kuruluk, yanma, idrar kaçırma gibi sorunlar pek çok kadının sosyal ve özel hayatında problemler yaşamasına sebep oluyor.Sıklıkla doğum sonrası ve menapoz dönemini takiben oluşan bu tür sorunları neredeyse her 100 kadından 75’i yaşıyor. MonaLisa Touch®, genital mukoza için özel olarak tasarlanmış fraksiyonel CO2 lazerine dayalı olarak uygulanan işlevsel bir genital gençleştirme tedavisidir ve bu tarz sorunlarınıza çağdaş çözümler sunar. MonaLisa Touch®, yeni kolajen üretimini yeniden aktive etmek ve genital mukozayı eski haline getirmek suretiyle genital dokuda (genellikle menopoz esnasında ya da doğum sonrasında oluşan) östrojen hormonundaki azalmanın önüne geçmekte ve bu düşüşü geriye çevirmektedir. Bu sayede belirgin bir sıkılık oluşur. Pigmentasyon dengelenir, kararma gibi sorunlar ortadan kalkar daha estetik bir görüntü oluşur. Sadece birkaç dakika süren, acısız, yan etkileri olmayan ve iyileşme süresine gerek duyulmayan bir tedaviyle, dokuya önceki sağlamlık ve elastikiyet kazandırılarak kişinin yaşam kalitesine ve kişisel ilişkilerine olumlu etki sağlayabilmektedir. Ayrıca idrar kaçırma sorununda da etkili bir cihazdır ve ameliyatsız bir şekilde soruna çözüm sağlar.

(Bursa Estetik, Liposuction, Meme Büyütme, Vajina Estetiği)

 • Vajinal gençleştirme
 • Menopoz sonrası vajinal kuruluk tedavisi
 • İdrar Kaçırma
 • Renk açma ve daraltma

MonaLisa Touch® vajinal atrofi ile ilgili semptomlarla savaşmaya ve hafifletmeye yardımcı olan, vajinanın fonksiyonel olarak tekrar gençleşmesine izin veren, pre ve menopoz sonrası kadınlar arasında yaygın bir sorun olan farklı tarzda problemleri ortadan kaldıran bi cihazdır. Kuruluk, kırılganlık ve mukozal elastikiyet kaybı gibi sorunları çözümleyen bu işlem, cinsel ilişki sırasında özellikle akut hale gelen kaşıntı, tahriş ve ağrıları giderir. Rehidrasyon ve fonksiyonel doku restorasyonu için vajinal duvarlarda bulunan kollajenin uyarılması için ideal bir yöntemdir. Mevcut faydaları, hastanın kendine güvenine ve cinsel zevkin artırılmasına katkıda bulunabilir.

Hayır, anestezi bile gerekmez. Hafif duyusu vardır ve titreşimlidir.

SONUÇLAR: İLK TEDAVİNİN ARDINDAN GÖRÜLEN TAM BİR DOKU GENÇLEŞMESİ

Bu sayede mukoza dokusu daha iyi beslenmekte ve su ihtiyacı karşılanmakta olup epitelyum kalınlaşmakta, daha sağlam (vajinal gerginlik) ve elastik bir yapı kazanmaktadır. Bu işlem neticesinde ayrıca doğal koruyucu bariyerini sürdürmeye ve enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olan doğru bir vajinal pH düzeyine de ulaşılmaktadır.Sadece birkaç dakika süren, acısız, yan etkileri olmayan ve iyileşme süresine gerek duyulmayan tek bir tedaviyle, dokuya önceki sağlamlık ve elastikiyet kazandırılarak kişinin yaşam kalitesine ve kişisel ilişkilerine olumlu etki sağlayabilmektedir.
MonaLisa Touch, sadece akredite olan merkezlerde uygulanmaktadır. Yaşadığınız şehirde size en yakın merkezin nerede olduğunu öğrenmek istiyor musunuz?

Düzenli cinsel faaliyete başlamadan önce genellikle 3 ila 4 gün dinlenme öneriyoruz.

Cerrahi yüz germe:

Yüz bölgesindeki sarkmış-kırışmış cildin ve fazlalık yağ dokularının alınıp, kasların ve derinin askılanarak yüzün gerilmesi, gençleştirilmesidir. Kulak önü , altı ve arkasından yapılan kesiler ile özellikle çene hattı ve yanak bölgesi gergilik kazandırılıp kırışıklıktan uzak bir görüntü kazandırılır.

Cerrahi boyun germe:

Boyun bölgesindeki sarkmış-kırışmış cildin ve fazlalık yağ dokularının alınıp, kasların ve derinin askılanarak yüzün gerilmesi, gençleştirilmesidir. Yüz germe işlemi ile aynı kesiden uygularak genellike yüz germe işlemi ile beraber uygulanır.,

Ben alımı :

Risk teşkil eden benler doğuştan gelen benlerimiz ya da sonradan oluşan benlerimiz olabilir. Önemli olan nokta benlerimizin zaman içinde şekil, renk ve boyut değiştirmesidir. Eğer bunlar olmuşsa söz konusu benin cerrahi olarak alınması gerekir.  Ben alımı lokal anestezi altında yapılan ve 5 – 15 dk süren bir işlemdir. Cerrahi iz vücudumuzun doğal kıvrımlarına oturacak şekilde yapılır ve iz en az belirgin hale getirilir.Risk teşkil eden benler doğuştan gelen benlerimiz ya da sonradan oluşan benlerimiz olabilir. Önemli olan nokta benlerimizin zaman içinde şekil, renk ve boyut değiştirmesidir. Eğer bunlar olmuşsa söz konusu benin cerrahi olarak alınması gerekir.  Ben alımı lokal anestezi altında yapılan ve 5 – 15 dk süren bir işlemdir. Cerrahi iz vücudumuzun doğal kıvrımlarına oturacak şekilde yapılır ve iz en az belirgin hale getirilir.

Yanak Gamzesi:

Gamze estetiği lokal anestezi ya da genel anestezi altında yapılan, ağız içinden yapılan bir kesi ile ortalama 30 dakika kadar süren işlemdir.  Ameliyat öncesinde gamzenin nereye yapılacağı muayene ile belirlenir ve işaretlenir. İşlemden sonra birkaç hafta sürecek hafif bir ödemden sonra gamze tam olarak görünümünü kazanır.

Dudak kaldırma/büyütme:

Liplift tekniği dudaktaki  parlak kırmızı sınırın görünürlük ve dolgunluğunu artırmak amacıyla yapılan yeniden şekillendirilme işlemdir. Estetik olarak yüz üzerinde daha dolgun ve kırmızı görünen ve ruj ihtiyacını azaltan bu teknikle uzayan dudakları kısaltmak ve dolgun ve parlak bir dudak elde etmek mümkündür. Günümüzde dudak kaldırma olarak birçok teknik denenmekte ve kullanılmakta olsa da en etkili yöntemler hastayı uyutmadan yapılabilen ufak bir cerrahi işlem olan Liplift tekniği ve ağız içinden uygulanan dudak büyütme yöntemleridir. Dudak kaldırma yönteminde dudak büyütme etkisi olmasa da dudak kırmızı hattının görünürlüğünün artması dudakta büyüme ve dolgunlaşma etkisi yaratmaktadır. Dudak büyütme yönteminde ise dudak dolgunluk kazanır fakat işlem için genel anestezi gereklidir.Liplift tekniği dudaktaki  parlak kırmızı sınırın görünürlük ve dolgunluğunu artırmak amacıyla yapılan yeniden şekillendirilme işlemdir. Estetik olarak yüz üzerinde daha dolgun ve kırmızı görünen ve ruj ihtiyacını azaltan bu teknikle uzayan dudakları kısaltmak ve dolgun ve parlak bir dudak elde etmek mümkündür. Günümüzde dudak kaldırma olarak birçok teknik denenmekte ve kullanılmakta olsa da en etkili yöntemler hastayı uyutmadan yapılabilen ufak bir cerrahi işlem olan Liplift tekniği ve ağız içinden uygulanan dudak büyütme yöntemleridir. Dudak kaldırma yönteminde dudak büyütme etkisi olmasa da dudak kırmızı hattının görünürlüğünün artması dudakta büyüme ve dolgunlaşma etkisi yaratmaktadır. Dudak büyütme yönteminde ise dudak dolgunluk kazanır fakat işlem için genel anestezi gereklidir.

Yanak Yağı Çıkarılması:

Yanak yağları bazı kişilerde fazla olabilmekte ve kilo verilse bile erimemekte, yüz yuvarlak ve tombul görünümünü korumaktadır. Yüzümüzde mevcut olan iki çiğneme kası kasları arasında yer alan ve bulan kişinin ismi ile anılan Bichat yağ yastıkçıkları bazı kişilerde olması gerekenden fazladır. Kilo alma dönemlerinde daha da büyüyen ve yüze tombul ve yuvarlak bir görünüm veren bu yağ yastıkçıkları ufak bir operasyon ile kısmen alınarak, yüze daha orantılı ve hoş bir şekil verilebilmektedir. Uzun zamandır yurtdışında çok popüler olan bişektomi (yanak yağı aldırma) ameliyatı bir süredir ülkemizde de çok talep görmekte, hatta “Hollywood Yanağı ameliyatı” adı ile anılmaktadır. Alınan yağların etkisi ile tombul yanak görünümü ortadan kalkarken, elmacık kemiklerinin belirginliği daha da artar. Yanak yağı aldırma bişektomi ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların 20-25 yaşından büyük olmasını isteriz. Zira yanak yağı ergenlikten 20-25 yaşa kadar bir miktar gerileme gösterir ve erir. Ancak kişinin ailesinde birinci derece yakınları da yuvarlak ve tombul yanaklara sahipse beklemek gerekmeyebilir.Yanak yağları bazı kişilerde fazla olabilmekte ve kilo verilse bile erimemekte, yüz yuvarlak ve tombul görünümünü korumaktadır. Yüzümüzde mevcut olan iki çiğneme kası kasları arasında yer alan ve bulan kişinin ismi ile anılan Bichat yağ yastıkçıkları bazı kişilerde olması gerekenden fazladır. Kilo alma dönemlerinde daha da büyüyen ve yüze tombul ve yuvarlak bir görünüm veren bu yağ yastıkçıkları ufak bir operasyon ile kısmen alınarak, yüze daha orantılı ve hoş bir şekil verilebilmektedir. Uzun zamandır yurtdışında çok popüler olan bişektomi (yanak yağı aldırma) ameliyatı bir süredir ülkemizde de çok talep görmekte, hatta “Hollywood Yanağı ameliyatı” adı ile anılmaktadır. Alınan yağların etkisi ile tombul yanak görünümü ortadan kalkarken, elmacık kemiklerinin belirginliği daha da artar. Yanak yağı aldırma bişektomi ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların 20-25 yaşından büyük olmasını isteriz. Zira yanak yağı ergenlikten 20-25 yaşa kadar bir miktar gerileme gösterir ve erir. Ancak kişinin ailesinde birinci derece yakınları da yuvarlak ve tombul yanaklara sahipse beklemek gerekmeyebilir.

Kaş Kaldırma:

Kaş kaldırma, gözleri gölgeleyen, yüze kızgın ve yorgun bir ifade veren, formunu kaybetmiş kaşlara yapılan bir operasyondur. Özellikle güneşe maruz kalan ve kilo dalgalanmalarıyla genç görüntüsünü kaybeden kaşlar, bir süre sonra kırışıklıklara ek olarak düşmeye başlar. Kaş kaldırma operasyonları hem pürüzsüz bir alın, hem de gergin bir kaş yapısıyla yüzün kaybettiği aydınlık havayı tekrar verecektir. Öfkeli üzgün ve yorgun ifade kaş kaldırma operasyonu sayesinde çözümlenir. Başlıca saç çizigisi içinden ya da kaş sınırından kesi yapılarak uygulanabilir. Uygun yöntem muayene sonrasında hasta ve hekimin ortak kararı ile belirlenir.

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik, Yüz Estetiği)

Cerrahi Kol Germe:

Kol germe ameliyatı yaşın ilerlemesine ve kilo kaybına paralel olarak sarkan ve gevşeyen üst kol derisine uygulanan bir estetik cerrahi operasyonudur. Bu alanda bulunan üst kol kaslarınızı ameliyat olmadan, kol germe egzersizleriyle güçlendirilebilir ancak bu mevcut elastikiyeti ve yağ birikimlerini ve hatta cilt fazlalığını gidermek her zaman mümkün olmaz. Kol germe işlemi genellikle liposuction, cerrahi ya da her ikisinin kombinasyonu ile yapılır. Uygun yönteme muayene ile karar verilir.

Cerrahi Bacak Germe:

Yaşlanma ve kilo alıp vermeyle deri kalınlığı ve esnekliğinin zaman içinde kaybı bacaklarda bir sarkmayla sonuçlanmaktadır. Yaşlanma ve kilo alıp vermeyle deri kalınlığı ve esnekliğinin zaman içinde kaybı bacaklarda bir sarkmayla sonuçlanmaktadır. Tüm germe ameliyatlarında olduğu gibi çağımızda vücut hatlarının düzeltilmesi için yapılan ameliyatlardan biri olan bacak uyluk germe ameliyatı oldukça rağbet görmektedir. Bunun altında yatan en önemli nedenin başarılı sonuçların elde edilmesi ve genelde elde edilen sonuçların uzun yıllar kendisini muhafaza etmesindendir. Liposuction, cerrahi ya da her iki işlemin kombinasyonu ile tedavi mümkündür. Uygun yönteme muayene ile karar vermek mümkündür.

Jinekomasti:

Genellikle ergenlik döneminde meydana çıkan ama erişkinlik döneminde de meydana gelebilen erkek meme büyüklüğüdür.  Vakaların büyük çoğunluğu liposuction yöntemi ile basit bir şekilde giderilebilir. Nadir olgularda meme başından kesi yapılarak işlem yapılabilir.

Karın Germe Operasyonu:

Karın germe ameliyatları, doğumlar ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak gelişen ve ayrıca genetik olarak karın bölgesindeki olası estetik sorunlarını çözümlemeye yardımcı bir operasyondur. Ameliyat ihtiyacı olan hastaların karın bölgesinde yağ fazlalılığının yanı sıra kas gevşekliği ve cilt çatlakları da mevcuttur. Karın germe işlemi ile bu üç yapıya da müdahale edilebilir.

Liposculpture- liposuction :

Liposculpture ameliyatı liposuction ameliyatıyla sürekli karıştırılan ama teknik olarak farklı uygulamaların yapıldığı vücut şeklinin düzeltildiği bir operasyonudur. Vücudun bazı bölgelerinde bulunmayan inatçı ve fazla olan yağ dokuları liposuction yöntemi ile alınıp yoğun hale getirildikten sonra vücut hatlarının belirginleştirilmesi amaçlı yeniden verilmesidir.

Kıl Dönmesi:

Kıl dönmesi veya tıp dilinde pilonidal sinüs olarak bilinen hastalik son 150 yildir bilimsel olarak incelenen ve her nekadar önemsiz bir hastalik olarak görülse de hastalarin günlük hayatini sürekli etkilemesi, yüksek tekrarlama riski ve toplumda yayginligi sonucunda ülke bazinda tedavi masrafinin yüksek olmasi nedeniyle önemini halen korumakta olan bir hastaliktir. Tedavi hemen her zaman cerrahidir ve varolan bir çok yöntemin seçimi hasta ve hastaligin durumuna göre ve hastanin hayat kosullarina göre degismektedir. Sik görülen tekrarlamalar için seçilecek tedavi yine cerrahi olmakla birlikte bir çok cerrah tekrarlamalarda bir önceki operasyonda uygulanan prosedürden farkli bir yöntem kullanmaktan yanadir

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik, Vücut Estetiği)

Yağ Uygulamaları

Yağ uygulamaları, kişinin kendi vücut yağının dolgu olarak kullanılmasının estetik cerrahide günden güne popülaritesi artan bir yöntemdir. Yağ en güvenli  dolgu maddelerinden biridir, bu nedenle geniş bir uygulama alanı vardır. Eller ve yüzde gençleştirme için kullanılan etkili bir dolgu malzemesidir. Uygulanan yağ hücreleri yeni yerinde yaşamaya devam eder ve dolgu görevi görürler. Verilen yağ hücreleri erirse dolgu etkisi de ortadan kalkar. Bu yüzden yağ alımında uygulanacak teknik ve aletler çok önemlidir. Uygulanacak işlemde yağ hücrelerine en az zarar veren yağ elde etme işlemi uygulanmalıdır. En çok kullanım yeri yüz bölgesi ve vücut şekillendirmedir. Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir. Yağ uygulamaları ile yüzdeazalan yağ yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun, diri ve estetik görselliği sağlanır. Gençlerde de yüzün yumuşak doku ve kemik yapısı nedeniyle hacim kayıpları veya zayıflıkları görülebilir. Bu durumlarda proteze alternatif veya protez kullanılamadığı durumlarda yağ uygulamaları yapılabilir.Yağ uygulamaları, kişinin kendi vücut yağının dolgu olarak kullanılmasının estetik cerrahide günden güne popülaritesi artan bir yöntemdir. Yağ en güvenli  dolgu maddelerinden biridir, bu nedenle geniş bir uygulama alanı vardır. Eller ve yüzde gençleştirme için kullanılan etkili bir dolgu malzemesidir. Uygulanan yağ hücreleri yeni yerinde yaşamaya devam eder ve dolgu görevi görürler. Verilen yağ hücreleri erirse dolgu etkisi de ortadan kalkar. Bu yüzden yağ alımında uygulanacak teknik ve aletler çok önemlidir. Uygulanacak işlemde yağ hücrelerine en az zarar veren yağ elde etme işlemi uygulanmalıdır. En çok kullanım yeri yüz bölgesi ve vücut şekillendirmedir. Yaşlanmayla birlikte yüzdeki yağ miktarında azalma ve sarkma meydana gelir. Yağ uygulamaları ile yüzdeazalan yağ yerine konur ve yüzün daha genç, dolgun, diri ve estetik görselliği sağlanır. Gençlerde de yüzün yumuşak doku ve kemik yapısı nedeniyle hacim kayıpları veya zayıflıkları görülebilir. Bu durumlarda proteze alternatif veya protez kullanılamadığı durumlarda yağ uygulamaları yapılabilir.Yağ uygulamaları doku hacmi azalmış alanlara uygulandığında, güvenli, uzun ömürlü ve doğal görünümlü sonuçlar verir. Uygulanacak yağ genellikle vücudun bir kısmından alınarak, özel bir işlemden geçtikten sonra yağ kanülleri ile düzeltme yapılacak alanlara verilir içerir. 

Uygulanan bölgeler

Yüz Meme

PopoKulak memesi

Alın bölgesi

Eller

Bacak

Kulak Estetiği

Kepçe kulak/ belirgin kulak ya da kulak boyutunu küçültme için uygulanır.  Kulak kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna “kepçe kulak” veya “yelken kulak” (protruding ear) adı verilmektedir. Erken okul çağından itibaren kepçe kulak ameliyatı yapılabilir. Kepçe kulak batı toplumlarında alay konusu olmasına karşılık, Japonlarda sevimlilik ve güzellik belirtisi olarak kabul edilir.Kepçe kulak/ belirgin kulak ya da kulak boyutunu küçültme için uygulanır.  Kulak kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna “kepçe kulak” veya “yelken kulak” (protruding ear) adı verilmektedir. Erken okul çağından itibaren kepçe kulak ameliyatı yapılabilir. Kepçe kulak batı toplumlarında alay konusu olmasına karşılık, Japonlarda sevimlilik ve güzellik belirtisi olarak kabul edilir.Kulak küçültme ameliyatı son yıllarda popülerlik kazanmış bir ameliyattır. Özellikle kulak kepçesi ve memesinde büyüklük olan olgularda tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik, Kulak Estetiği)

Vajina Estetiği:

Genital estetik bütünsel bir uygulamadır. Bölgenin olası sorunları tespit edilir ve soruna yönelik çözümler sağlanır. Genital estetik genel anestezi altında yapılır.

Genital Güzelleştirme Vajina Daraltma

Genital estetik tekniklerinden vajina daraltma operasyonu doğum sonrası oluşan esneklik kaybı, , fizyolojik yaşlanma süreci, hormonel dalgalanma gibi faktörler sonucunda  bölgede oluşan genişlemenin tedavisi için uygulanır. Genital estetikte  hastanın bölgesel yağından bir parça yağ alınarak, kök hücreden zengin hale getirilir. Gevşeme sorunu yaşanan alanlara enjekte edilen bu yağ, vajinanın daralmasını, kök hücrenin avantajlarıyla gençleşmesini, form kazanmasını sağlar. Kesi yapılmadan uygulanan bu operasyondan ortalama 1 ay sonra cinsel ilişkiye girilebilir.

İç Dudak Sarkması

Genital bölgede en fazla karşılaşılan sorunların başında gelen iç dudak deformiteleri, özellikle sarkma ve asimetri sorunlarını ortaya çıkarır. Normalde iç dudakların %100 simetrik olması beklenemez fakat bazı durumlarda aşırı sarkık görünüm ve büyüklük, kadınlarda hem estetik kaygıları, hem de sağlık sorunlarını geliştirebilir. İç çamaşırına sürtünerek tahriş olabiir. Tahriş, bölgenin hassasiyetini artırdığı gibi, fazlalık deri sebebiyle mantar gibi enfeksiyonlara yatkınlık sağlayabilir. Genital estetik tekniği içerisinde iç dudak sarkmalarına labioplasty işlemi uygulanır. İşlem yaklaşık 45 dk sürer ve aynı gün taburculuk mümkündür.

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik, Vajina Estetiği)

Burun Dolgusu:

Burnun yüzün diğer yapıları ile uyumlu doğru oranlara sahip estetik, zarif ve doğal görünümlü olmasını hedefleyen bir uygulamadır.Burnunda minimal değişiklik isteyen ya da asimetri problemi olan kişilerde ameliyat dışında seçenekler sunmak mümkündür. Vücut dokularıyla yüksek düzeyde uyumlu dolgu maddeleri kullanılarak yeniden burna şekli verilebilir. Uygulamanın hedefi dolgu maddeleri aracılığıyla burun üzerindeki tümsek veya çukur alanlarının restore edilmesidir .Burnun yüzün diğer yapıları ile uyumlu doğru oranlara sahip estetik, zarif ve doğal görünümlü olmasını hedefleyen bir uygulamadır.Burnunda minimal değişiklik isteyen ya da asimetri problemi olan kişilerde ameliyat dışında seçenekler sunmak mümkündür. Vücut dokularıyla yüksek düzeyde uyumlu dolgu maddeleri kullanılarak yeniden burna şekli verilebilir. Uygulamanın hedefi dolgu maddeleri aracılığıyla burun üzerindeki tümsek veya çukur alanlarının restore edilmesidir .Özellikle burun ucunda hafif düşünlük, burunda gülme ile düşme gibi şikayetleri olan hastaları için burnu aşağı çeken kas yapılarak botox uygulaması yapılarak bu problemler giderilebilir.Uygulama ortalama 15 dakika sürer anestezi veya ameliyathane şartları gerektirmez cerrahi kesi olmaz herhangi bir iyileşme süresine ihtiyaç yoktur Uygulamadan hemen sonra sosyal yaşama dönülebilir ve kimse tarafından fark edilmez.

Burun dolgusu ile neler yapılabilir?

-Burun eğrilikleri giderilebilir veya hafifletilebilir

-Burun ucu kaldırılabilir

-Burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan deformiteler geçici olarak giderilebilir

-Burun dudak bileşkesi belirginleştirilebilir

-Burun sırtı düzeltilebilir

-Burun alın ilişkisi düzeltilebilir

-Burun kanadı çentiklenmesi düzeltilebilir

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik, Ameliyatsız Burun Estetiği)

Burun Estetiği

Burun estetiği yani diğer adıyla Rinoplasti, burnu yeniden şekillendirmek için yapılan estetik ameliyatlardır. Bu operasyonlarda burun büyütülebilir veya küçültülebilir; burnun üst dudak ile olan açısı değiştirilebilir; burun ucunun konumu değiştirilebilir veya buruna alınmış herhangi bir darbe sonucu oluşan sorunlar, doğuştan gelen estetik dışı görüntü gibi kusurlar düzeltilebilir. Günümüzde açık ve kapalı yöntem ile burun ameliyatları yapılmaktadır. Her iki yöntemin biribirine göre üstünlük ve eksiklikleri mevcuttur. Uygun yönteme hastanın burun tipine göre karar verilir.

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik, Burun Estetiği)

Dolgu:

Yüz bölgesindeki yaşlanma; ilerleyen yaş, yer çekimi ve yaşam alışkanlıkları ile şekillenerek kendisini göstermeye başlar. İlerleyen yaş ile birlikte cildin temel yapı taşlarından biri olan hyalüronik asit içeriği de azalır. Bu azalma cildin su tutma kapasitesini düşürür.  İşte bu döngü doğal cilt yaşlanma sürecinin bir parçasıdır. Başta hyaluronik asit olmak üzere şeçitli dolgu materyalleri ile yüze geçici bir volüm kazandırmak mümkündür.

Uygulandığı Gölgeler:

Elmacık Kemiği

Şakaklar

Çene Ucu

Nazolabial Dolgu

Dudak

Burun

Alt göz kapağı

Yanaklar

Göz Kapağı Estetiği

Göz ve çevresindeki olası sorunlar, sadece bir noktanın düzeltilmesiyle değil, oluşan tüm yıpranma ve sorunların giderilmesi şeklinde yapılmalıdır. Ancak bu şekilde arzulanan canlı ve taze bakışlara sahip olunabilir. Göz çevresi estetiğinde en fazla karşılaşılan sorunlar göz kapağı düşüklüğü, kaz ayakları, kaş düşüklüğü, gözaltı torbaları, yanakla gözaltı arasında çökme şekillinde özetlenebilir. Göz çevresi estetiğinde tüm bu sorunlar giderilebilir. Tüm bu saydıklarımız sadece estetik bir bakış için değil, aynı zamanda sağlık açısından da fayda sağlayan uygulamalardır. Göz kapağındaki sarkma ya da gözaltı torbalanmasından kaynaklanan düşüklük sebebiyle, görme açısı bozulabilir ve bu da baş ağrısı gibi ikincil bir sağlık sorununu tetikleyebilir.

Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?

Göz çevresi estetiği alt göz kapağı, üst göz kapağı ve kaşları içermektedir. Yıllar boyu maruz kalınan güneş ışınları, yer çekimi ve yaşlanmanın etkisi ile cilt kalitesi düşer. Kırışıklıklar oluşur, deri elastikiyeti kaybederek sarkar ve cildin altında bulunan yağ torbaları yer değiştirerek belirginleşir.Göz çevresi estetiği alt göz kapağı, üst göz kapağı ve kaşları içermektedir. Yıllar boyu maruz kalınan güneş ışınları, yer çekimi ve yaşlanmanın etkisi ile cilt kalitesi düşer. Kırışıklıklar oluşur, deri elastikiyeti kaybederek sarkar ve cildin altında bulunan yağ torbaları yer değiştirerek belirginleşir.Üst göz kapağı estetiğinde cilt,kas ve yağ dokularına müdahale edilip deformasyon giderilir. Alt göz kapağı estetiğinde problem daha çok göz kapağı yağ torbaları ve alt göz kapağı gevşekliği ile seyreder. Göz kapağı torbaları sıkılaştırılıp alt göz kapağının sıkılığı arttırılır. Kaş estetiği ile genellikle göz kapağı estetiğine kombine edilir ve düşük kaslar daha yukarı pozisyonlara askılanır.

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik, Göz Kapağı Estetiği)

Botox:

Botox, estetik cerrahide sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Göz çevresinde, alında, burun kenarlarında, kaşların orta kısmında, dudak çevresinde ve boyun bölgesinde oluşan çizgilerin giderilmesinde etkili bir çözüm olan botox, botilinum toksinin sorunlu bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Sık kullanılan mimik kaslarının yol açtığı çizgiler ve yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar için, peeling ve doldurma gibi işlemler de yapılabilmekte, ancak botox yöntemi kadar etkili olamamaktadır. Botox birkaç dakikada tamamlanan bir işlemdir. Aynı zamanda, uygulama esnasında kullanılan enjeksiyon iğneleri oldukça ince uçludur ve acı vermez.Botox, estetik cerrahide sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Göz çevresinde, alında, burun kenarlarında, kaşların orta kısmında, dudak çevresinde ve boyun bölgesinde oluşan çizgilerin giderilmesinde etkili bir çözüm olan botox, botilinum toksinin sorunlu bölgelere enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir işlemdir. Sık kullanılan mimik kaslarının yol açtığı çizgiler ve yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan kırışıklıklar için, peeling ve doldurma gibi işlemler de yapılabilmekte, ancak botox yöntemi kadar etkili olamamaktadır. Botox birkaç dakikada tamamlanan bir işlemdir. Aynı zamanda, uygulama esnasında kullanılan enjeksiyon iğneleri oldukça ince uçludur ve acı vermez.İşlem sonrası 2 gün içerisinde olumlu etkileri gözlemlenmeye başlanır ve 6 ay süreyle de etkisini devam ettirir. Botox 6 ayda bir uygulanabilen, geri dönüşlü bir tedavi yöntemidir. Botox ile yapılan enjeksiyon sayesinde mimik kasları gevşeyerek, cilt kırışıklıkları kaybolur. Botox, mimik kaslarındaki gevşemeyi, uygulanan bölgedeki kasları ve sinirleri bloke ederek sağlar. Botox uygulaması için kırışıklıkların derinleşmesini beklemeden, derhal ince çizgilere uygulama yaptırarak, ince çizgilerin yerleşmesini engelleyebilirsiniz.Uygulaması sonrasında, işlemin yapıldığı bölgede her hangi bir kızarıklık meydana gelmemektedir. Tedavi bitiminde dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Birincisi, işlem sonrası 2-3 saat süreyle mimik kaslarının çalıştırılması, ikincisi de yatay pozisyonda durmaktan kaçınılmasıdır. Hamile ve emzirme döneminde olan kadınlar dışında hemen herkese güvenle uygulanabilecek en hızlı ve etkili kırışık giderme tedavisidir.

Uygulandığı Gölgeler:

Alın çizgileri

Kaş arası çizgiler

Göz çevresi kaz ayağı çizgileri

Gülümseme ile oluşan yanak çizgileri

Dikey Boyun Çizgisi

Migren Tedavisi

Terleme için  Ayak

Terleme için  El

Terleme için Koltukaltı

Meme küçültme

Meme küçültme ameliyatları hem sağlık hem de estetik açıdan sorun yaratan iri göğüslere yapılan cerrahi girişimlerdir. Göğüslerin olması gerektiğinden büyük olması, sırt ağrıları başta olmak üzere, duruş bozukluklarına, yorgunluğa, meme dokusu altında terlemeyle birlikte cilt sorunlarına, iskelet sistemi deformasyonuna kadar bir dizi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. İri göğüsler ayrıca estetik dışı görüntüsüyle, bayanların diledikleri kıyafetleri giyememelerine de neden olabilir. Meme küçültme operasyonları, göğüslerinin iriliğinden şikayetçi uygun tedavi yöntemleridir .Meme formunun aşırı derece de büyük olması zaman içinde göğüslerin yer çekimine daha fazla mukavemet gösterememesine sebep olduğundan, çoğu hastanın duruş bozukluğu ve hatta bunu takiben kollarda uyuşma, his ve güç kaybı yaşadığı da gözlemlenir. Tüm bu veriler doğrultusunda meme küçültme estetiği estetik açıdan güzel göğüslerin yapılandırılmasına ve her şeyden evvel bu sorunu yaşayan hastanın hayat kalitesini artırmasına da yardımcı olacaktır.Meme küçültme ameliyatları hem sağlık hem de estetik açıdan sorun yaratan iri göğüslere yapılan cerrahi girişimlerdir. Göğüslerin olması gerektiğinden büyük olması, sırt ağrıları başta olmak üzere, duruş bozukluklarına, yorgunluğa, meme dokusu altında terlemeyle birlikte cilt sorunlarına, iskelet sistemi deformasyonuna kadar bir dizi sağlık problemlerini de beraberinde getirir. İri göğüsler ayrıca estetik dışı görüntüsüyle, bayanların diledikleri kıyafetleri giyememelerine de neden olabilir. Meme küçültme operasyonları, göğüslerinin iriliğinden şikayetçi uygun tedavi yöntemleridir .Meme formunun aşırı derece de büyük olması zaman içinde göğüslerin yer çekimine daha fazla mukavemet gösterememesine sebep olduğundan, çoğu hastanın duruş bozukluğu ve hatta bunu takiben kollarda uyuşma, his ve güç kaybı yaşadığı da gözlemlenir. Tüm bu veriler doğrultusunda meme küçültme estetiği estetik açıdan güzel göğüslerin yapılandırılmasına ve her şeyden evvel bu sorunu yaşayan hastanın hayat kalitesini artırmasına da yardımcı olacaktır.

Meme büyütme

Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya veya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir. Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak yaşlanma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir hacim kaybı ve sarkma meydana gelebilir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir. Meme büyütme için çoğunlukla meme implantı (silikon) veya yağ uygulamaları başlığında inceleyebileceğiniz, yağ uygulamaları yapılabilir. Her iki yöntemde güvenli seçeneklerdir ve kendilerine göre üstünlükleri ve eksiklikleri mevcuttur. Meme büyütme operasyonları, göğüslere hacim artırmaya veya asimetri sorununu çözümlemeye fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir. Meme dokusundaki form kaybı, kilo alıp vermeye, hamilelik sonrası yaşanan problemlere bağlı olarak gelişebilir veya doğuştan göğüslerde küçüklük problemi yaşanabilir. Zaman içerisinde tüm bu saydıklarımıza ek olarak yaşlanma ve yerçekimi faktörü eklenince, göğüslerde gözle görülür bir hacim kaybı ve sarkma meydana gelebilir. Tüm bu olası sorunları çözümlemek amacıyla meme büyütme operasyonu yaptırabilir. Meme büyütme için çoğunlukla meme implantı (silikon) veya yağ uygulamaları başlığında inceleyebileceğiniz, yağ uygulamaları yapılabilir. Her iki yöntemde güvenli seçeneklerdir ve kendilerine göre üstünlükleri ve eksiklikleri mevcuttur.

Meme dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatları göğüslerde sarkma sorununun çözümlenmesine fayda sağlayan cerrahi girişimlerdir. Göğüslerdeki sarkma çoğunlukla emzirme sonrası formun kaybolmasıyla ve ya zaman içinde yer çekiminin de etkisiyle gözlemlenen bir durumdur. Meme dikleştirme ameliyatı tek başına yapılacağı gibi meme büyütme ameliyatı ile beraber yapılabilir.

(Meme Büyütme, Liposuction, Bursa Estetik)

Kadın ve erkekte gözlenen saç kaybının nedenleri farklılık göstermektedir.

Erkeklerdeki saç kaybının başlıca nedeni genetikken, kadınlarda gözlenen saç kaybının nedenleri; hormonal değişiklikler, tiroid sorunları gibi bazı hastalıklar,  kansızlık, demir başta olmak üzere mineral eksiklikleri, stres, travmalar olabilmektedir.

Saç kaybının tedavisi, sorunun kaynağına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazen altta yatan hastalığın tedavi edilmesi, vücutta eksik olan minerallerin ya da vitaminlerin yerine konulması saç kaybını durdurabilmektedir. Bazı durumlarda ise tek çözüm saç ekimidir.

Saç ekimi; donör bölge olarak adlandırılan bölgedeki greftlerin, saç kaybının yaşandığı bölgelere stratejik olarak nakil edilmesi olarak tanımlanabilir.

Saç ekimi hakkında bilmeniz gerekenler;

Saç ekimi sonunda görünüşünüz ciddi ölçüde değişir ve iyileşir. Bu sayede kendinize olan güveninizde artış olabilir. Ancak sonuçlar her zaman idealinizdeki gibi de olmayabilmektedir. Beklediğiniz başarılı sonuçların elde edilebilmesi için; doğru yerde doğru hekimlerin elinde olduğunuzdan emin olmanız, ameliyat öncesi beklentilerinizi doktorunuza tam olarak anlatmanız, doktorunuzun saç ekimi sonrası elde edilecek sonuçları net olarak gözünüzde canlandırmanızı  sağlayabilmesi ve bu konuda doktorunuzun gerçekçi ve  olabildiğince net cevaplar vermesi önemlidir.

Saç ekimi düşünen kişilerin donör (verici) alan olarak kullanılmak üzere kafalarının arka ve yan taraflarında sağlıklı saçların olması gerekmektedir. Saç yapısı, rengi, sertlik derecesi, dalgalı olması gibi diğer faktörler de yapılacak saç ekiminin sonucunu etkilemektedir.

Saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve ameliyathanede bu konuda tecrübeli ve eğitimli doktor tarafından gerçekleştirildiği takdirde güvenli bir girişimdir.   

Saç ekimi ameliyatı nasıl yapılır?

Saç ekiminde; donör (verici) alandan puch (panç) denilen aletler aracılığı ile greft adı verilen tekli ikili üçlü ya da dörtlü saç kökü içeren yapılar,  saçsız olan bölgelere nakledilir.

Saç ekiminde greftlerin doğru toplanması kadar, stratejik yerlere ve doğru yönler verilerek ekim yapılması da oldukça önemlidir.

Saç ekimi oldukça meşakkatli ve dikkat isteyen bir girişimdir.

Ancak bu sayede sonuçlar başarılı ve doğal olabilmektedir.

Saç ekimi genellikle kendinizi daha rahat ve konforlu hissetmeniz için sedasyon altında lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilir. Bu nedenle ağrı duymazsınız. Bazı durumlarda ise genel anestezi de kullanılabilmektedir.

Saç derisinin sağlıklı şekilde beslenmesini sağlamak için ilk seferinde greftler bir inç in 1/8 i kadar aralıklarla yerleştirilir. Daha sonraki aşamalarda bu aradaki alanlar doldurulur. Doktorunuz donör (verici) alanın zarar görmemesi için greftleri alırken büyük bir titizlikle alır ve yerleştirirken de saçların doğal büyüme yönüne uygun olarak yerleştirir.

Ekim işlemi tamamlandıktan sonra saç derisi temizlenir ve temiz gaz örtülerle örtülür. (Sadece donör alan bandajlanır, ekim yapılan alana greftlerin zarar görmemesi için dokunulmaz)

İstenen sonuçların elde edilmesi için bazen tek seans bazen de çoklu seanslar gerekebilmektedir.

Bu tamamen hastanın anatomisine, sorunun büyüklüğüne bağlıdır.

Saç Ekimi Talebi / Başvurusu